Një shtatzëni e mbajtur në fshehtësi absolute dhe një mëmësi e jetuar me të njëjtën diskrecion.

 

Nëntë muaj pasi njoftoi lindjen e vajzës së saj të parë, Naomi Campbell ishte gati për ta prezantuar atë me botën.

 

Për ta bërë këtë ajo zgjodhi kopertinën e “Vogue” , ku pozon krenare dhe bukur me vogëlushen e saj në krahë.

 

Dhe atyre që kishin hedhur lloj-lloj hipotezash për t’u bërë nënë në moshën 50-vjeçare, ajo u përgjigj: “Ajo nuk është birësuar, është vajza ime”

 

Vështrimi vendimtar dhe ndriçues që drejton drejt objektivit dhe të ardhmes, modeli i flokëve afro që i referohet qartë origjinës së tij, fustani seksi, luksoz dhe i matur në të njëjtën kohë dhe vogëlushja në krahë, xhevahiri i saj më i çmuar. Naomi, e fotografuar nga Steven Maisel, pozon kështu për kopertinën e revistës prestigjioze dhe zbulon për herë të parë disa detaje nga jeta e saj si nënë:

 

“Jam me fat që vogëlushes sime i pëlqen të udhëtojë si unë, pa u ankuar. Fle shume mire, pothuajse nuk qan dhe me thane qe eshte shume vigjilente per moshen e saj. Ajo qesh shume. Ajo pothuajse flet. Ajo eshte gjeja me e mire qe kam bere ndonjehere. tregoi supermodelja per revisten e famshme Vogue./TGCOM

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.