Presidenti Ilir Meta nuk i ndali sulmet ndaj mazhorancës as në orët e mbrëmjes. Nëpërmjet një shënimi në “Facebook”, ai bëri publike konkluzionet e Komitetit Shqiptar të Helsinkit. Sipas Metës, këto përfundime hedhin poshtë ligjet e miratuara nga qeveria për betimin e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

 

“Të dashur qytetarë,

Edhe njëherë më lejoni të ndaj me ju, konkluzionet e Komitetit Shqiptar të Helsinkit, që çmontojnë ligjin anti-kushtetues të KRYEKÇK-së.”

 

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka arritur në përfundimin se ligjet prekin reformën në drejtësi. Po ashtu, sipas KShH, betimit që bëhet pranë Presidentit nuk mund të realuzohet në formë të shkruar sepse është një akt i lartë solemniteti.

One thought on “Meta nxjerr konkluzionet e KShH: Çmontohet ligji anti-kushtetues i KRYEKÇK

  1. Faleminderit shoku yni i Partise Kumununisti yne president Po Mona ku do jete se duhet dhe ajo se me te shkurtra ja Ngref Shqipetareve qe kane rrespect por pse jo edhe ca Sex. Meta shoku yne i vjeter harroje Monen ,Ajo po ben Demokraten ajo shihet ne dyert e Botes Amerike dhe kudo gjendet , Hey ku fle mos pyet ti je politikan dhe qen i zoti nuk te ngrihet ,blej ca Viagra per te bere Sex ,me Qen e Qete Kopili Komunist me breke plazhi .Populli do prese qe te marre hesapin e Florinjeve or ty si Peng. Oh mos harro dhe kete debil qe ke afer ,qe duket si i gjymtuar nga Trute ,te pakten qesh nuk zgerdhihet si ty , eshte djale debil por jo nevrik .eSHTE DJALE I URTE POR TI E KE MASHTRUAR SI TE TJERET .Oh te duhet ne burg si Aktiv or Pasiv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *