Subscribe

Presidenti Ilir Meta është nisur drejt Thumanës për të monitoruar nga afër gjendjen e vështirë me të cilën po përballen banorët e kësaj zone pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin rreth orës 03:54.

 

Më herët Meta u ndal edhe tek Spitali i Traumës nga ku bëri apel për raportime sa më të shpejta për situatën në zonat e prekura.

 

“Shpresojme te mos kete viktima te tjera per shkak te ketyre lekundjeve. E rendesishme eshte te evidentohen te gjitha banesat e demtuara dhe nese ka qytetare te cilet kane nevoje per ndihme te menjehershme. Kerkohen raportime me te shpejta per situaten ne zonat me te prekura. Dua te falenderoj personelin mjekesor qe eshte ne gatishmeri te plote. E gjithe Shqiperia eshte tronditur shume rende dhe shpresojme te mos kemi viktima te tjera. Sot eshte e rendesishme te jemi prane njerezve ne nevoje!”

Leave a Reply

Your email address will not be published.