Presidenti Meta I ka dorëzuar homologes së tij kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç medaljen më të lartë të Shqipërisë “Flamuri Kombëtar”.

 

Kreu I shtetit e ka falenderuar presidenten Grabar-Kitarovic për mbështetjen e saj dhe të Kroacisë në procesin e integrimit në Bashkimin Evropian.

 

Presidentja kroate ndodhet që prej ditës së mërkurë në Shqipëri ku ka zhvilluar disa takime ndërsa do të mbajë edhe një fjalim në parlamentin shqiptar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.