Një autobus ka marrë flakë në ecje tek mbikalimi i Novoselës.

 

Ngjarja ndodhi rreth orës 06:50, në aksin rrugor Vlorë-Fier.

 

Burime bënë me dije se ka marrë flakë në lëvizje, autobusi me drejtues shtetasin me inicialet B. Xh., 60 vjeç dhe transportonte punonjës fasonerie.

 

Deri më tani nuk ka dëme në njerëz.

 

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në autobus.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *