Policia e Elbasanit ka arrestuar një 30 vjeçar, i cili lëvizte me armë pa leje.

 

Në një njoftim për mediat, blutë bëjnë me dije se i riu u kap në fshatin Muriqan, ndërsa iu sekuestrua një armë dhe një krëhër me fishek.

 

Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar “Reagimi”.

 

Qarkullonte me armë zjarri me vete, falë inteligjencës informative dhe reagimit në kohë, lokalizohet dhe vihet në pranga 30-vjeçari.

 

Sekuestrohen 1 armë zjarri automatik dhe 1 krehër me fishekë.  

 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar në inteligjencën informative se një shtetas po qarkullonte me armë zjarri, menjëherë kanë organizuar punën dhe në bashkëpunim me shërbimet e Forcës së Posaçme Operacionale, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Reagimi”. 

 

Gjatë këtij operacioni u bë i mundur lokalizimi i shtetasit që qarkullonte me armë zjarri, në fshatin Muriqan, Elbasan. Falë ndërhyrjes profesionale, shërbimet e Policisë kapën në flagrancë shtetasin E. H., i cili po lëvizte me armë zjarri automatik, me një krehër me fishekë.

 

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan arma e zjarrit automatik dhe municioni luftarak.

 

Në përfundim të veprimeve procedurale u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. H., 30 vjeç, banues në Muriqan, Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.  

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *