Klylian Mbappe do të jetë mungesa e madhe e ndeshjes së sotme mes Francës dhe Holandës.

Sulmesi do ta nisë sfidën nga stoli, pasi theu hundën në ndeshjen e e parë ndaj Austrisë

Deschamps do të luajë me Dembele, Thuram dhe Griezman në sulm.

Ndërkohë, në kërkim të golit për Holandën do të jenë Depay, Gakpo dhe Frimpong

Franca: Maignan, Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez, Tchouameni, Rabiot, Kante, Griezmann, Dembele, Thuram.

Holanda: Verbruggen, Dumfries, Van Dijk, De Vrij, Ake, Schouten, Simons, Reijnders, Frimpong, Depay, Gakpo.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *