Një 46 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës për falsifikim të dokumentave.

 

I ndaluari është shtetasi me iniciale – A. R., 46 vjeç, i shpallur në kërkim për veprat penale “Falsifikimi i vulave, stampave ose formularëve” dhe “Krijimi i skemave mashtruese lidhur me tatimin mbi vlerën e shtuar”.

 

Sipas policisë ky shtetas, në bashkëpunim me disa të tjerë, të kapur dhe ndaluar më parë, ka siguruar të ardhura monetare nga ky aktivitet i paligjshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *