Pas sulmit të armatosur të një nate më parë ku u vranë 3 persona dhe u plagosën 7 të tjerë Forcat Renea, Fnsh e Policia e Elbasanit kane ushtruar gjatë gjithë natës dhjetëra kontrolle në banesa në Elbasan, Peqin, Cerrik, Librazhd e Gramsh dhe ka shoqëruar në komisariat 46 persona për verifikim. Kontrollet janë ushtuara kryesit në akset rrugore, ne qytete dhe automjete të dyshuara që mund të lëviznin autoret. Janë kontrolluar mbi 150 garazhe makinash ne hyrje te pallateve. Ndërkohë në vendin grupi hetimor ka sekuestruar 2 arme zjarri automatik që dyshohet se i kanë lënë në vendngjarje autoret e krimit, dy krehera pa fishekë dhe një krehër me 26 fishekë si dhe 65 gëzhoja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *