Një sulm kamikaze në Kunduz të Afganistanit ka lënë pas një bilanc dramatik.

Të paktën 60 të vdekur dhe të paktën 107 të plagosur është bilanci i masakrës në një xhami shiite.

Të dhënat u konfirmuan nga talebanët pas shpërthimit që ndodhi në qytetin në veri të vendit.

Megjithatë numri i të vdekurve, i siguruar nga burimet spitalore, raportohet se është ende i përkohshëm.

Sulmi kamikaze ka ndodhur gjatë kohës që në xhami zhvillohet falja e të premtes.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *