Një lajm i trishtë ka tronditur botën e sportit ditën e sotme, pasi ëhstë dnarë nga jeta Drejtori Sportiv i Forentinës.

Hoe Barone i cili pësoi një sulm në zemër ditën e diel para ndeshjes mes Atalantës dhe Fiorentinës, u dërgua menjëherë në spitalin San Raffaele në Milano, por nuk ka mundur të fitojë betejën me vdekjen.

Ai ka ndërruar jetë vetëm një ditë para se të festonte 58-vjetorin e lindjes.

Kjo është goditja e dytë që i vjen Fiorentinës nga sulmet në zemër. Kujtojmë që në 4 mars të vitit 2018-të ndërroi jetë kapiteni i Fiorentinës Davide Astori po prej një ataku kardiak.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *