Manchester United ka qenë surpriza e radhës e takimeve të 1/8 duke arritur të mposhtë PSG në shtëpi, me rezultatin 1-3.

 

Djajtë e kuq arritën të shfrytëzonin më së miri gabimet fatale të lojtarëve të Parisit, pasi i dhuruan 2 gola miqve, fillimisht Kehrer dhe më pas Buffon i mundësuan Lukakut të kthente në gol këto dy raste.

 

Goli i Bernat në minutën e 12’, i mbante në lojë per kualifikim parizienet, por një penallti e akorduar në fundin e takimit nga sistemi VAR për Manchester United kaloi në Cerekfinale djajtë e kuq, goli u shënua nga Rashford.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *