Fillon ne mënyrën me te keqe “International Champions Cup” per Manchester United. Ne Shangai ne takimin inaugurues te kompeticionit skuadra e Murinjos u mund me rezultatin e thelle 4-1 nga Borusia e Dortmund. Humbja e pare dhe shume e rende per teknikn e mirënjohur portugez ne krye te “djajve te kuq”. Nje ndeshje e dominuar nga gjermanet e Tuhel, te cilët e mbyllen pjesën e pare ne avantazh te dy golave. Fillimisht Castro kaloi ne avantazh Dortmund ne minutën e 20 ndërkohe pas nje faulli te Valencia, Abumejang dyfishoi shifrat nga pika e bardhe e penalltisë ne minutën e 36. Edhe me fillimin e pjesës se dyte, gjermanet dominuan, ndërkohe qe blerja me e re Dembele shënoi golin e trete ne minutën e 57. Dy minuta me vone blerja prej 45 milionësh dhe ish-lojtari i Dortmund Armeni Mkitarjan ngushtoi diferencën per Manchester United. Ne minutën e 86 ishte përsëri Castro qe gjeti rrjetën, duke vulosur shifrat përfundimtare 4-1. Nje humbje shokuese per Murinjon dhe skuadrën e tij, te cilët do te kërkojnë te reflektoje ne derbi tre dite me pas kundër Manchester City te Pep Guardiola. Takimin e pare te “International Champions Cup” te apasionuarit e futbollit paten mundësi ta ndiqnin drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht ne platformën Tring Hd.