Subscribe

Detaje tronditëse janë zbuluar lidhur me ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në Fier, ku 28-vjeçarja Irvana Hyka u vra brutalisht me thikë nga bashkëshorti i saj, 29-vjeçar Demokrat Medinaj.

 

28-vjeçarja ishte shtatzënë në javën e gjashtë të shtatëzanisë. Krimi makabër , raporton Vizion Plus, ndodhi në sy të dy fëmijëve të mitur ndërsa shkak dyshohet të ketë qënë një debat mes çiftit.

 

E reja u godit mbi 30 herë me thikë në të gjithë trupin çka bëri që të humbiste jetën në vend. Pas krimit Demokrat Medinaj, u largua me shpejtësi nga banesa.

 

Por 29-vjeçari u gjet i pajetë mëngjesin e kësaj të mërkure në vendin e quajtur “Vija e Ngjalës”.

 

I riu dyshohet të ketë bërë vetëvrasje pasi nga kqyrja e trupit nuk janë konstatuar shenja dhune.

 

Trupi i viktimës është transportuar drejt morgut të spitalit të Fierit për t’iu nënshtruar ekspertizës mjeko-ligjore.

 

Nga ana tjetër familjarët e Irvana Hykës kanë hapur dyert e mortit. Ata

kanë mohuar që çifti i të rinjve të ketë pasur më herët konflikte.

 

Lajmin e kemi marrë në mënyra private dhe nga televizori. Ajo ka lënë 2 fëmijë të mitur. Këto gjëra do shikohen më pas

 

Ngjarja e rëndë që tronditi qytetin e Fierit ndodhi në lagjen “Sheq i Madh” rreth orës 17:20.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *