Një 49 vjecar nga Tirana është arrestuar nga policia e Lushnjes pasi u kap me drogë.

Policia e Lushnjes finalizoi operacionin e koduar “Taksisti”.  

Efektivet ndaluan makinën tip “benz” të drejtuar nga shtetasi O.M., 49 vjec në vendin e quajtur “Pushimi I shoferit” në Lushnjë.

Pas kontrollit, në mjet u gjet 6 kg kanabis ne mjetin qe perdorej si sherbim taksi.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *