Sipas një raporti të ri nga etnews thuhet se LG mund të planifikojë të lansojë dy modele shtesë të G6, fillimisht për tregun e saj në Kore.

 

Sipas raportit, LG  G6 Plus do të ketë karikues WIFI dhe do të vijë me një hapësirë më të madhe prej 128GB dhe një çmim më të lartë në rreth 891 dollarë.

 

Në ndërkohë, G6 Pro do të shfaq më pak hapësirë ruajtëse në 32GB dhe një çmim pak më të ulët prej, rreth 704 dollarëve, – shkruan Sovrani.

 

Të gjitha modelet pritet të mbajnë të njëjtën procesor – Snapdragon 821 dhe ekran 5.7 inç Full Vision.

 

Modelet thuhet se do të dalin në shitje në fund të muajit përmes tre operatorëve në Korenë Jugore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *