Kryeministri Rama ndau me qytetarët një lajm shumë të mirë mbrëmjen e kësaj të martë.

Ai shkroi në facebook se Bashkimi Europian i ka akorduar vendit tonë shumën 50 milionë euro për luftën kundër COVID-19.

 

“Zoti i shqiptarëve është i Madh”, shkruan kryeministri Rama.

Ndërkohe ambasadori I BE në vendin tonë, Soreca dha më shumë detaje në lidhje me këtë ndihme konkrete.

Ai bëri të ditur se 4 milionë euro do të jepen për pajisje dhe mbështetje të menjehershme në Shëndetësi, 11 milionë euro do të shkojnë për mbrojtjen sociale dhe 35 milionë euro për rimëkëmbjen e ekonomisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *