Subscribe

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Ndroq, ku inaguroi 74 banesa të reja të rindërtuara pas goditjes nga tërmeti.

 

Gjatë fjalës së tij, Rama nuk kurseu batutat teksa tregoi se çfarë i kishte thënë një demokrat që mori banesën e re “mora shtëpinë por humba partinë”.

 

Kryeministri Rama e ftoi t’i bashkohet Partisë Socialiste pasi siç tha ai, “i trajton mirë demokratët” duke sjellë shembullin e kryetarit të PD-së në Farkë.

 

“Partinë, shif e bëj, gjej ndonjë parti tjetër, ne derën hapur e kemi. Dhe kemi dhënë prova që demokratët i mbajmë mirë, se u japim nga 2-3 shtëpia, si kryetari në farkë që ishin katër kurora dhe morën katër shtëpi pasi iu prish shtëpia nga tërmeti”, tha Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *