Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani, përmes një shkrese zyrtare, i ka kërkuar Policisë së Shtetit që të marrë në mbrojtje prokuroren e SPAK, Doloreza Musabelliu.

 

Mbrojtja perfshin edhe familjarët e saj.

 

Kjo këkresë është bërë fill pas rrëfimit të Artan Tafanit, i cili tha se Laert Haxhiu ka dashur që të ekzekutojë Prokuroren e Posaçme, për shkak se ajo ka hetuar dosjen e tij dhe të Orges Bilbilit për masakrën e Lushnjes ndodhur në vitin 2017.

 

Në lidhje me këtë çështje pritet që të reagojë edhe Këshilli i Lartë i Prokurorisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *