Subscribe

Astrologia Meri Gjini ka treguar në studion e “7pa5” me moderatorët Alma Çelaj dhe Syrjan Rahova, se çfarë e pret çdo shenjë, që nga dashuria, te paratë dhe çështjet e shëndetit në muajin mars.

Dielli është te peshit, kemi mërkurin deri në dtën 10, një hënë të re në datën 10 te peshqit, dhe këto të fundit do të kenë mundësi të jenë në qendër të vëmendjes, por do favorizojnë edhe pjesën tjetër. Kemi edhe një hënë të plotë në datën 25 te peshorja që do shënojë eklipsin e parë të muajit mars.

Lexo edhe :

Related Posts

Marsi është një muaj që nga data 13 dhe në vazhdim do ketë lëvizje shumë të mira individuale. I vetmi moment i vështirë do të jetë katërkëdëshi i marsit me uranin në datën 9. Nëse menaxhohet me kujdes çështjet e profesionit rreth kësaj date, çdo gjë tjetër do përmirësohet ndjeshëm.

Venusi te peshqit nxit romancën, pasionin dhe dashurinë.

Dashi
Ka një muaj para që zhvillimet e veta do i ketë më intensive në 10 ditëshin e fundit. Eklipsi i hënës do sjellë intensitet në zhvillimin e projekteve të tyre profesionale. Pjes e para do kujdes, në raportet personale. Mos ngatërroni shoqërinë me ekonominë. Ka një tendencë për të dhënë dhe për të ndihmuar të tjerët, por do i sjell problematika për xhepin nga mesi i muajit.

Demi
Duhet të jenë shumë të kujdesshëm në mënyrën si do veprojnë në punë rreth datës 9. Mund të ketë vendime të momentit të fundit që mund të shkatërrojnë planet e tyre. Nuk është momenti për revolucion. Kemi dy hyrje shumë të bukura te demi. Saturni në trekëndësh me jupiterin. Çështje pronësishë dhe letrash, nuk ka moment më të mirë për t’i zgjidhur. Ndryshimet mendojini dhe peshojini mirë.

Binjakët
Intensiteti i të përditshmes do te jetë i plotë dhe i përshpejtuar. Deri nga data 13 do jetë me pritshmëri të mëdha nga vetja dhe njërëzit që bashkëveprojnë. Data 13 deri në fund të muajit duhet të jenë të kujdesshëm në raportet personale. Suksesi i marsit për binjakët ka të bëjë me maturimin e mendimit. Sa më të matur dhe serioz, do të kenë rezultate më të mira.

Gaforrja
Më në fund do të kenë një muaj që do t’i bëjë shumë më pozitiv dhe të kthjellët. Venusi te peshqit i shkon shumë. Do ketë përmirësime të ndjeshme përsa i përket punës. Në datën 9-10 nis periudha e qartësimit, si në profesion, si në rezultatin, por e përditshmja e tyre është shumë e mirë. Kujdes me komunikimin në familje rreth datës 9.

Luani
Do të ankohen gjysmën e parë të muajit, për energjinë dhe mënyrën si ndihen. Duhet të merren me ushqimin e vet dhe humorin. Ka momente që do ndihen mjaftueshëm të fortë, por ka dhe momente që ndihen të lodhur. Nisni palestrën.
10 ditëshi i fundit do i bëjë të ndihen mirë.

Virgjëresha
Ka ballë për ballë hyrje të forta. Janë shumë çështje që duhet të merren, por në raport me të tjereët. Do ta nisin me miqësinë e famlijen, do e vazhdojnë me çështje personale dhe ta mbyllin me çështje profesionale. Ajo që do devijojë është rregillimi i çështjeve profesionale, por jo detyrimisht për keq.

Peshorja
Nuk është pozicioni më i mirë i mundshëm për to. Por në çështjet e rëndësishme të tyre, si profesioni apo raporti personal, ose do i marrë maksimumin ose do ketë korigjime. Eklipsi i datës 25 do i verë në qendër të vëmendjes dhe do i sjell gjëra të mira.

Akrepi
Kujdes me komunikimin në çdo lloj ambjenti, por sidomos në ambjentet familjare. Kalimi i venusit te peshqit do e bëjë shumë më të thjeshtë gjetjen e gjuhës së përbashkët. Marsi te Peshqit do t’ju nxisi një rol të ri, që do t’ju shkoj mirë. Kujdes me tonacionet me eporët apo me kolegët.

Shigjetari
Do ta gjejnë veten duke ndihmuar njerëzit që kanë nevojë për ta. Vazhdojnë te kën pikpyetje për jetën personale deri në datën 9, por pa zarar.

Bricjapi
Me ekonominë i kanë bisedat për muajin mars. Do të duhet të kenë një metër të sakt gjykimi për shpenzimet e muajit. Në varësi të shpenzimeve do jetë edhe rehatia e tyre. Vendosja te peshqit, hyn te hyrjet shumë pozitive. Me ardhjen e Venusit te peshqit do ndihen më të vlerësuar në punë dhe do ndihen më të bukur dhe sharmant. Nuk do mungojë flirti.

Ujori
E nisin dhe e përfundojnë muajin me çështjet familjare. Marsi i jep mundësinë për të mbyllur problematika. Nga data 10 deri në 25 do keni zgjidhje dhe zgjedhje të mira

Peshqit
Në pjesën e parë kujdes me shëndetin. Por marsi do jetë entuziast. Deri në datën 9 është e rëndëssishme për çfarë kanë për të firmosur. Pas datën 9 do kenë lëvizje dhe udhëtime. Nga data 25 do kenë të gjitha mundësitë për ata që janë në kërkim të dashurisë. Kujdes ata që janë në çift, më të ëmbël./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *