Katër të rinj përfunduan në prangat e Policisë së Pukës këtë të hënë.

 

Shtetasit E. H., 31 vjeç, A. L., 25 vjeç, J. H., 33 vjeç dhe M. F., 17 vjeç akuzohen për kultivim të bimëve narkotike.

 

Ata dyshohet se kishin hapur një sipërfaqe toke në një zonë të pyllëzuar dhe kishin bërë gati kubikët me fidanë kanabisi për t’i kultivuar në tokë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.