Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Altin Abdiu, djalin e Fehmi Abdiut, ish kreu i Gjykatës së Lartë.

 

Nga gjetjet e KPK rezulton se nuk kishte burime për justifikim të pasurisë. Gjyqtari Altin Abdiu ka karrierë të gjatë në sistemin e drejtësisë. Prej vitit 1995, shërbeu si gjyqtar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

 

Analiza e pasurisë është një ndër tre shtyllat e rivlerësimit për gjyqtarët, së bashku me kontrollin e figurës dhe vlerësimin e aftësive profesionale.

5 thoughts on “KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Altin Abdiu/ Djali i ish kreut të Gjykatës Kushtetuese

 1. Me gjyqtar i korruptuar nuk ka, po keture nuk u vjen hak vetingu por duhen cuar ne burg. Se lotet dhe shpirti i atyre njerezve qe ka denuar pa faj ne favor te te korruptuarve nuk e lan vetingu. Keta duhen cuar ne burg!

 2. Futeni edhe Altin Gjermenin bashke me kete dhe me dashnoren e vet Alma Bratin se nuk lane korrupsion pa bere keta legena, kriminela dhe batakcinj.
  Nje vend kaq te bukur si Shqiperia jone e kane bere vendin e korrupsionit, rrugacerise, bredhin si qen me njeri tjetrin, marrin para dhe tallen me popullin. Mos i hengshin dhe helm ju befshin parate qe keni marre nga te korruptuarit o maskarenj!

  Spo e merr vehten ky vend se kelyshat e komunistave po e drejtojne. Kush e e la gjyqtar te birin e komunistit qe ka dhene denime me vdekje edhe pak para viteve 90. Ato lot nuk thahen kurre. Dhe i biri vazhdon te pije gjakun e ketij populli.
  Kuku mjer ky vend cmban mbi dhe! Te vjen te qash!

  1. I vlla nuk ikin komunistat ndonjehere, fare e keqe e korruptuar eshte, po mjere ne si do na vej halli me keta maskarenj ne krye te gjykatave. Ky gjyqtar Jo vetem per pasurite por edhe per aftesine profesionale duhesh denuar. Te shikosh vendimet e dhena ne muajt e fundit, kupton se sa thelle punojne me korrupsionin dhe sa shume e kane shtremberuar ligjin.

  2. I vlla nuk ikin komunistat ndonjehere, fare e keqe e korruptuar eshte, po mjere ne si do na vej halli me keta maskarenj ne krye te gjykatave. Ky gjyqtar Jo vetem per pasurite por edhe per aftesine profesionale duhesh denuar. Te shikosh vendimet e dhena ne muajt e fundit, kupton se sa thelle punojne me korrupsionin dhe sa shume e kane shtremberuar ligjin.

 3. Jam shume e lumtur per nje lajm te tille ,(edhe pse nuk mendoj se do i ndryshoj gje ne jeten e tij sepse i ka siguruar 7 breza me pislliqe )une e kam vuajtur ne kurriz vendimi e tij Jo vetem Jo te drejt po edhe te pa’ imagjinushem per rrethanat ,me qe u beka fjale per shtepia jam e Sigurt qe nje nga ato e ka nga pala kundershtare ne gjyqin Tim sepse Jane ndertues,do te Doja shume ti thoja ne fyture te gjitha pislliqet qe i ben tjetrit heret apo vone do i paguash ,uroj me gjithe fuqin time ta shohe keq e me keq ,te njejtin fat duhet te kene edhe ATA qe ju japin rryshfet ketyre qenieve,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *