Një 39 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi u kap me lëndë narkotike.

 

Shqiptari I arrestuar është identifikuar si Emiliano Keci. Sipas mediave italiane, policia gjatë kontrollit që ushtroi në banesën e 39 vjeçarit gjeti rreth 18 kg kokainë, 8 kg hashash, 4 kg marijuanë dhe 10 gramë heroinë.

 

Shqiptari e kishte fshehur lëndën narkotike në motorin e frigoriferit.

 

Nëse do të shitje në treg lënda narkotike, sipas mediave italiane, do të kapte vlerën e 3 milion eurove.

 

Po ashtu gjatë kontrolli në banesë policia gjeti dhe tre armë zjarri të tipit pistoletë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *