Sot luhet klasikja e futbollit shqiptar Vllaznia -Tirana.  Kjo ndeshje  dhuron gjithmonë emocione tek cdo tifoz .

 

Edhe pse pandemia ka mbyllur dyert e stadiumit për të ndejkur nga afër skuadrën e zemrës, tifozët kanë gjetur një tjetër mënyrë që të mbështesin skuadrën e tyre para këtij takimi të rëndësishëm.

 

Mbrëmjen e të premtes,tifofrupi kuqeblu i  ka surprizuar të gjithë teksa kanë pritur ekipin me flakadantë dhe këngë për ti treguar se ata nuk janë vetëm në pragë të kësaj supersfide.

 

Dy skuadrat njihen për rivalitetin e tyre të fortë. Ndeshja do të luhet në orën 16:45 në stadiumin Loro Borici.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *