Sekuestrohen 4 mina me telekomandë gjatë operacionit te koduar “Furnitori” në Durrës.

Arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre Arben Elezi, 50 vjeç, banues në fshatin Larushk, Fushë Krujë.

Efektivet e ndaluan kete shtetas, në Shkafanë, Ishëm, Durrës, dhe gjatë kontrollit fizik i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 4 mina me telekomandë të lidhura me aparat celular, të cilat ky shtetas do t’i shiste kundrejt shumës 10.000 euro.

Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *