Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi një takim këtë të mërkurë me kongresmenen Elissa Slotkin. Në fokus të bisedës ka qenë strehimi i shtetasve afganë në Shqipëri.

 

“Kënaqësi të takohem me Rep.Slotkin për të diskutuar bashkëpunimin tonë të fundit për të nxjerrë afganët e rrezikuar jashtë nga rreziku. Ne pajtohemi me gjithë zemër se Shqipëria meriton një vlerësim të veçantë për të qenë ndër të parat që ofroi mbrojtje dhe mikpritje për ata në nevojë. Faleminderit!”, shkruan Yuri Kim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *