Një sasi perj 11 kg lënde narkotike është kapur dhe sekuestrtuar në një zonë të Kolonjës, ndërsa ka rënë në pranga zotëruesi i saj. i arrestuari është Eniglon  Meko, 21 vjeç, banues në fshatin Boshanj të Ersekës u arrestua pasi fshihte në një  kasolle lëndën narkotike. Nga informacionet e marra në rrugë operative lënda narkotike ishte fshehur në disa thasë në kasollen e të riut dhe policia ka mundur ta zbulojë pas informacioneve të marra në rrugë operative. Pas kapjes së lëndës narkotike, policia fundit ka nisur hetimet për të zbuluar nëse vetë i riu ishte kultivuesi i saj, por edhe destinacionin e tregtimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.