Policia e Firenzes ka ekzekutuar 12 urdhër arreste kundrejt një bande grabitësh të përbërë vetëm nga shqiptare.

 

11 persona u lanë në burg ndërsa një tjetër përfundoi në arrest shtëpie mes të hënës dhe të martës. Të gjithë shqiptarët e arrestuar janë të moshës nga 20 deri në 47 vjec.

 

Banda vepronte prej vitesh në zonën e Toscanës ndërsa policia ka dokumentuar deri tani të paktën 29 vjedhje.

 

Ata hynin ne apartamente dhe  vila në kohën kur pronaret ishin në gjum ose nuk ishin fare në shtëpi.

 

Ende nuk janë bërë të ditur emrat e grabitësve shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *