Të tjera arrestime priten pas zbulimit të 650 kilogramëve droge në Tepelenë mbrëmjen e së martës. Policia lokale po vijon hetimet për zbulimin e personave të tjerë të implikuar në këtë trafik.

 

Uniformat blu ende nuk kanë informacion kush janë porositësit e kanabisit, ndërsa dyshohet se destinacioni i lendes narkotike ishte Greqia. Sasia e madhe e hashashit u gjet ne Fushe-Dukaj, një vend që ndodhet vetëm pak kilometra larg  Memaliajt. Ajo ishte fshehur në shtëpinë e Delo Kordhës.

 

Ai u arrestua së bashku me të birin, Zeman Kordha, ndërsa djali tjetër u shpall në kërkim. Sipas uniformave blu, një pjesë e hashashit ishte presuar dhe sasia tjetër po behej gati per ambalazhim me qellim trafikimin. Policia dyshon se lënda narkotike mund te jete e dy viteve me pare.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *