Sezoni i ri i Uefa Champions League starton sonte me 8 takimet e kater grupeve te para ku skuadrat me te forta do te kerkojne te permbysin hegjemonine e Realit, kampioni aktual i ketij kompeticioni . Nje format ndryshe tashme turneu me i rendesishem europian i futbollit me takimet qe do te zhvillohen ne dy orare te ndryshme 18:55 dy ndeshje ndërsa të tjerat në orën 21:00 . Gjithcka starton ne oren 18 e 55 me dy takime Inter-Tottenham dhe Barcelona-PSV ndersa ne oren 21:00 spikasin Liverpool-PSG, Crvena Zvezda-Napoli, Monaco-Atl.Madrid dhe Club Brugge-Borusia Dortmund, Schalke-Porto dhe Galatasaray-Lokomotiv Moske.

 

Por bashkë me këto ndryshime në format, edhe Vizion Plus vjen me risi.

 

Cdo të martë dhe të mërkurë në orën 22:55 do te transmetohet në këtë ekran emisioni më i ri “Kampionët” dedikuar Uefa Champions League ku të apasionuarit pas futbollit mund të ndjekin të gjitha golat dhe momentet më pikante nga 8 ndeshjet e mbremjes duke analizuar në detaj rezultatet e sfidave.

 

 

Jo vetëm kaq por sporti dhe futbolli në mënyrë të vecante në Vizion Plus do të ketë dritaren e vet më të madhe të hënën në mbrëmje me nje emision në minutazh më të madh dhe me të ftuar të shumtë për të diskutuar dhe debatuar mbi futbollin shqiptar, sportet e tjera dhe padiskutim Uefa Champions League.

 

 

Në total për mbrëmjet sportive ne Vizion Plus, të hënën, të martën dhe të mërkurën moderatori Andi Nuraj nuk do të jetë vetëm. Ai do të ketë në panel katër emra të njohur të ekranit ndërsa të tjerë personazhe nga fusha të ndryshme do ti bashkohen emisionit “Kampionet” javë pas jave.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *