Ndahet nga jeta mjeku i qendrës shëndetësore Helmas në Kavajë, Sefer Derivishi, i cili ishte infektuar me koronavirus. Lajmin e trishtë e konfirmoi vetë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Pas dy javësh në terapi intensive në spitalin “Shefqet Ndroqi” mjeku 61-vjeçar që vuante nga disa sëmundje, ka humbur jetën mbrëmjen e kësaj të mërkure.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *