Interi dhe Manchester United janë dy skuadrat e para që  kanë prerë një biletë në gjysmëfinalen e Europa League.

Të besuarit e Contes mposhtën gjermanët e

Bayern Leverkusenit më shifrat 2-1. Barila e Lukaku shënuan që në fillim të takimit , ndërsa talenti Haverts realizoi golin e vetëm për Leverkusen por një gol që shërbeu vetëm për statistikë për gjermanin pasi ndeshja u mbyll me rezultatin final 2-1 për italianët. Kështu, Interi do te përbalet në gjysmëfinale me fituesin e çiftit Shaktar Donjetsk-Bazel.

Nga ana tjetër, dhe Manchester United bëri detyrën përballë Kopenhagenit duke fituar me rezultatin 1:0 falë golit të Bruno Fernandes.

Anglezëve iu duhej shtesa e takimit për të zhbllokuar ndeshjen pasi 90 minutat e para përfunduan me rrjeta të pa prekura.

Djajtë e kuq do te presin në gjysmëfinalen e 16 gushtit  fituesin e ciftit Ëolverhampton-Sevilja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *