Kryeministri Edi Rama publikoi në faqen e tij në facebook pamje nga godina e rikonstruktuar e Teatrit të Operas dhe Baletit.

 

Kreu i qeverisë lajmëroi se inaugurimii ambjenteve të reja modern do të bëhet në datën 15 shtator me një “Grand Gala” ku do të marrin pjesë artistë të famshëm shqiptare, por jo vetëm. Përvec artistes tonë të madhe Ermonela Jaho, I ftuar deri do të jetë edhe një tjeter emer I famshëm botëror si Placido Domingo.

 

 “Mirëmëngjes dhe me padurimin e ngritjes së perdes së skenës së Teatrit të Rilindur Kombëtar të Operas e Baletit, ku në mbrëmjen e 15 shtatorit do të ngjiten artistë që u rritën aty për të kapur majat e botës, por edhe artistë të huaj të atyre majave të botës, ju uroj të diel të mbarë”, shkruan Rama.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *