Pasditja e nesërme do të jetë momenti kur priten reshje shiu në një pjesë të mirë të territorit të vendit duke bërë që të lagrohen, të paktën për momentin, temperaturat e larta në këto ditë prilli.

Mësohet se reshjet do të nisin rreth orës 18:00-19:00 dhe me kalimin e orëve do të shtrihen thuajse në të gjithë rajonin verior, si edhe në në atë qendror, nderkohë që të mërkurën, do të ketë reshje me intensitet të ndryshëm në të gjithë vendin.

Zona Lezhë-Shkodër do të jetë ajo me intensitetin më të lartë të reshjeve duke rrezikuar edhe përmbytje. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *