Policia e Vlorës arrestoi një 63-vjeçar për një plagosje të ndodhur dy ditë më parë.

 

63-vjeçari akuzohet se në gjendje të dehur, ka plagosur me çifte në pjesën e këmbëve motrën e tij 66-vjeçare.

 

E plagosura ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

 

Ndërsa 63-vjeçari ra në pranga, nën akuzën për veprat penale  “Vrasja për shkak të rrethanave familjare”, mbetur në tentativë dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *