Holanda është gjysmëfinalistja e katërt e Euro 2024, pasi fitoi me përmbysje ndaj Turqisë.

Turqia shënoi e para me anë të Akaydin dhe e mbylli pjesën e parë në avantazh.

Ndërkohë,  De Vrij barazoi për “tulipanët” dhe një autogol i Muldur i dha avantazhin.

Holanda do të përballet me Anglinë në gjysmëfinale, e cila u kualifikua pas penalltive me Zvicrën.

Çiftet gjysmëfinaliste:

Spanjë-Francë

Angli-Holandë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *