Kryeministri i vendit Edi Rama votoi para pak minutash në qendrën e votimit në Surrel për zgjedhjet e 30 qershorit.

Ai shoqërohej nga bashkëshortja e tij Linda Rama.

Por ajo që ka tërhequr më shumë vëmendjen ishte pikërisht veshja e kryeministrit këtë të dielë.

Rama mbante veshur një palë treçerekshe të zeza poshtë gjurit, çorape të gjata në gri, ndërsa sipër kishte veshur këmishë të bardhë dhe xhaketë.

Ndërsa Linda Rama, mbante në kokë një kapele.

Pas votimit në Surrel, kryeministri tha se sot në Shqipëri po bëhet historia.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *