Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë ndaluar gjatë aksionit në Tiranë, shtetasin Saimir Kuçi.

Ai eshte arrestuar për dhunimin barbar dhe grabitjen e biznesmenit nga Nikla, Nazmi Çanku, ndonese nuk dihet ekzaktesisht roli i tij, nese ka qene i perfshire apo ka dijeni per ngjarjen e rende.

I prangosuri Sajmir Kuci njihet edhe me emrin Arjan Prenga.

Ndërkohë është shpallur në kërkim shtetasi Artan Kurti (Lleshi).

Policia ka sekuestruar 14 telefona, bllokues valesh, pajisje elektronike, dedektore per gjetjen e sendeve te çmuara, armë tē ftohtë, 60 monedha të vjetra te vendeve te ndryshme etj.

Nëpërmjet grabitjes së armatosur, disa persona në bashkëpunim kanë kryer terror në familjen Çangu ne 24 tetor në fshatin Nikel, duke marrë gjithashtu një shumë të madhe parash dhe bizhuteri.

Kontrollet kete te shtune ne Tirane jane bere ne zonen e Kombinatit, Fushe-Mezesit dhe ne Astir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.