Rezultat i papritur per një prej kandidateve kryesore për fitimin e evropianit Gjermaninë, ne takimin e dyte te vlefshëm per grupin C. Ne St Denis skuadra e Joakim Lev nuk shkoi me shume se barazimi pa gola 0-0 me Poloninë me te dy skuadrat qe mbajtën kreun e renditjes me pike te barabarta 4. Një ndeshje jo shume spektakolare me shume ne aspektin fizik dhe nje Gjermani jo shume entuziaste, duke konfirmuar tabunë St Denis ku pancerat ne 4 nga 5 ndeshjet e fundit nuk gjejnë dot rrugën e rrjetës. Edhe pse kontrolluan fushën,  kampionet e botes nuk arritën per asnjë moment te rrezikonin seriozisht portën kundërshtare. Ne te kundërt Polonia u shfaq rrezikshëm ne pjesën e dyte ku Mielik ne te paktën dy raste ne minutën e 46 dhe 69 nuk u tregua i sakte per te centruar si duhet portën. Tekniku Lev provoi te freskonte skuadrën, duke futur ne fushe emra si Gotze apo Shurrle, por Fabianski tregoi se ishte ne nje mbrëmje te mire si ne rastin e Mesut Ozil. Shume konfuzion dhe pak raste nga nje prej pretendeteve te këtij evropiani, ndoshta edhe per rivalitetin qe u ka sjelle Polonia kohet e fundit ku ne 5 takime është mundur vetëm 1 here. Ndërkohe barazimi mes këtyre dy skuadrave dhe humbja ndaj Irlandës se Veriut ka sjelle edhe eleminimin e Ukrainës nga finalet e evropianit.