Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Spanjë-Gjeorgjië që do të luhet sot në mbrëmje.

De la Fuente është rikthyer në formacionin e parë, pasi luajti me rezervat ndaj Shqipërisë dhe ka për spanjollët do të nisin Morata, Nico Williams dhe Yamal.

Nga ana tjetër, Gjeorgjia do të kërkojë të bëjë surprizën, pasi ia doli të kualifikohej për në fazën me eliminim direkt.

Fituesi i ndeshjes do të përballet me Gjermaninë në çerekfinale.

Formacionet:

Spanja: Unai Simon; Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella; Fabian, Rodri, Pedri; Lamine Yamal, Nico Williams and Morata.

Gjeorgjia: Mamardashvili; Lochoshvili, Dvali, Kashia, Gvelesiani, Kakabadze; Kochorashvili, Kiteishvili, Chakvetadze; Kvaratskhelia, Mikautadze. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *