Subscribe

Vrasja dhe më pas groposja e një 49-vjeçari nga fëmijët e tij tronditi Shqipërinë disa ditë më parë. Pëllumb Meta, u gjet i groposur në oborrin e kasolles në Shënavlash të Durrësit.

Gazetari Sokol Bregu, i ftuar në “QuoVadis’ në eksranin e Vizion Plus, të moderuar nga Pranvera Borakaj, tha se hetuesit kanë bërë një punë kolosale në këtë rast. Nëse trupi i Metës nuk do të ishte gjetur më 23 shkurt, sipas gazetarit pas dy ditëshm, dheu do të kishte zënë vend dhe nuk do të mund të gjendej kufoma.

Lexo edhe :

Related Posts

Bregu: Dhuna në familje është më e dënueshme nag të gjitha në Kodin Penal. Nëse ne nuk gjejmë motivin e kësaj vrasjesje, nëse nuk deklarohet në publik në mënyrë zyrtare….hetuesit po bëjnë një punë kolosale në këtë rast. Nëse nuk do ta gjenin kufomën, dhe për dy ditë dheu do të kishte zënë vend dhe nuk do dukej më që ishte i gërmuar. Ai do mbetej i zhdukur. Ka shumë raste të ngjashme. Por ta kishim motivin do t’i jepnim një shërbim shoqërisë. Nëse është dhuna e vazhdueshme e të atit, do t’i jepnim një mësim shoqërisë, që edhe nëse shkon në burg, nëse dhunon, do të ta bëjnë një gjë të tillë një ditë. Pra, mos e dhuno. Të gjitha ngjarjet  që e kanë tronditur shoqërinë, kanë sekrete. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *