Gjate mbledhjes se grupit parlamentar te PD ka pasur tension dhe debate te forta mes Gazment Bardhit dhe Flamur Nokes.

 

Dy deputetet jane perplasur per ligjshmerine e Enkelejd Alibeajt si kryetar grupi e nenkryetar partie.

 

Gazment Bardhi: Enkelejd Alibeaj eshte zgjedhur me voten e Keshillit Kombetar.

 

Flamur Noka: Genjeshtar.

 

Mbledhja ka pasur tensione edhe kur Enkelejd Alibeaj ka lajmeruar 10 minuta pushim gjate nje debati me Sali Berishen.

 

Alibeaj eshte larguar nga salla por asnje prej deputeteve nuk e ka ndjekur duke vazhduar normalisht mbledhjen. Me pas Alibeaj është kthyer serish ne salle dhe kur ka perfunduar Berisha fjalen ka thene; vazhdojme mbledhjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *