Ky është 29-vjeçari, Armand Peshku, i cili humbi jetën ditën e sotme pas një aksidenti në minierën e Martaneshit.

Policia e Bulqizës ka shoqëruar disa persona në lidhje me vdekjen e 29-vjeçar dhe plagosjen e 40-vjeçarit Hajdar Bala.

Lexo edhe :

Related Posts

Burime bëjnë se dy minatorët me detyrë vagonist kanë qenë në frontin e punës në momentin që një masiv i madh gurësh është shembur dhe i ka zënë poshtë.

Për pasojë 29-vjeçari Armand Peshku ka humbur jetën në vend ndërsa 40-vjeçari Hajdar Bala është transportuar me helikopter për në spitalin e Traumës në Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë, policia pritet të japë detaje në lidhje me personat përgjegjës të cilët janë shoqëruar në ambjentet e policisë së Bulqizës./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *