Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka ngritur shqetësimin e një qytetari nga Lushnja, i cili është invalid, por shteti i ka hequr ndihmën sociale.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçja shprehet se në këtë rast ligji është gabim, duke shtuar se 910 milionë dollarë në vit për shëndetin dhe mbrotjen sociale janë shumë lekë, por që në fakt nuk janë efektivë.

Ky eshte GAZMIR SULA nga fshati Thanasaj, njesia DUSHK/LUSHNJE;

A MUND TE DI UNE PSE KETIJ NJERIU TE PAMUNDUR I HIQET PAKETA HIGJENO SANITARE?!

Eshte invalid i grupit te pare;

Shiheni vete!

I kane thene se nuk te takon?

Vertete? Po kujt i takon nese jo Gazmirit?

Tani;

Nese keshtu thote ligji, atehere ligji eshte gabim; nese keshtu thote cilido udhezim, atehere ai udhezim eshte gabim; por nese keshtu do nje mjek apo cilido zyrtar i shtetit, atehere te gjithe ata nuk duhet te jene me te tille!

JU THASHE DY DITE ME PARE;

910 MILION DOLLARE NE VIT PER SHENDETIN E MIRE SHE MBROJTJEN SOCIALE JANE SHUME LEKE;

POR ATO NUK JANE EFEKTIVE!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *