Teksa Ukraina sot përballet me Rusinë me ditën e pestë të luftës, Bjellorusia sot ka përgatitur një tryezë që palët të diskutojnë
Sipas BBC, Ukraina ka rënë dakord që të dërgojë diplomatët e saj në kufirin pranë Bjellorusisë.

 

“Vendi për bisedimet mes Rusisë dhe Ukrainës në Bjellorusi është gati, dhe pritet të vijnë delegacionet.“-tha ministria e Jashtme e Bjellorusisë.

 

Kjo e fundit ka publikuar dhe një foto të tryezës ku palët pritet të dialogojnë, ndërsa shihen flamujt rus dhe ukrainas.

 

BBC shkruan se Anatoly Glaz, një zëdhënës i ministrisë së jashtme të vendit, tha: “Bisedimet do të fillojnë sapo të gjithë delegacionet të mbërrijnë në pikën e takimit.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *