Ish-kryeministri Fatos Nano prej pesë ditësh ndodhet i shtruar në reanimacionin e një spitali privat në Tiranë.

 

Shkak është bërë një sëmundje në mushkëri, që i ka krijuar vështirësi të mëdha në frymëmarrje.

 

Por drejtuesit e spitalit konfirmuan se pas mjekimit intensiv, ish-kryeministri është në gjendje të mirë shëndetësore.

 

Fatos Nano ka drejtuar Partinë Socialiste për 14 vjet dhe ka shërbyer tre herë si kryeministër i Shqipërisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *