Është arrestuar pas afro 24 orësh në arrati vrasësi i 24 vjeçarit nga Laçi, Viktor Shkorreti.

 

Pas identifikimit nga polcia, Emanuel Koca u shpall në kërkim ndërsa arrestimi tij u bë falë bashkëpunimit me familjarët e tij.

 

32 vjeçari dyshohet se pas një konflikti të çastit për një vend parkimi me 24 vjeçarin Viktor Shkorreti, hapi zjarr ndaj këtij të fundit duke e lënë të vrarë në afërsi të stadiumit të Laçit.

 

32 vjeçari akuzohet nga policia për veprat penale “Vrasje me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *