Deputetet e PS të cilët kanë marrë fjalën brenda në kuvend gjatë kohës që jashtë, protestuesit tentonin të canin kordonin, nuk I kanë kursyer akuzat e forta drejt lidershipit të opozitës.

 

Ermonela Felaj tha nga foltorja e kuvendit se mazhoranca nuk ka aspak frikë nga huliganet dhe rrugacet e opozitës.

 

 

 

 

“Kuvendi do të vijojë punën rregullisht. Nuk kemi asnjë frikë nga huliganet që ka lëshuar në rrugë dhe kundër policisë PD dhe LSI. Pamjet që janë duke u transmetuar e turpëron Shqipërinë. Kuvendi nuk është gjahu i huliganëve dhe rrugaçëve që PD dhe LSI-ja kanë lëshuar në rrugë”.

 

Akuza të tjera të forta pati edhe deputetet e tjerë të PS, me stë cilave Taulant Ballad dhe Ervin Bushati.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.