Futbollisti i Romës, Ebrima Darbo është takuar pas pesë vitesh me mamanë e tij.

 

Kur ishte 14 vjeçar, ai u largua nga Gambia për të shkuar në Libi dhe më pas në Itali.

 

Ai u regjistrua në një azil, duke kërkuar ndihmë nga shteti italian, të cilët e futën në shkollë dhe filloi të merrte pjesë në aktivitete sportive.

 

Talenti i tij spikati menjëherë dhe delegatët e Romës e afruan në skuadër për një prove.

 

Debutimin e parë me fanellën e verdhekuqve i riu e bëri në vitin 2019 me skuadrën e të rinjve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *