Presidenti Meta reagoi këtë të shtunë, në mbrojtje të Berishës pas vendimit të DASH disa ditë më parë për të shpallur non grata, liderin historic të PD bashkë me familjen e tij.

Qëndrimi i Metës në krah të Berishës, është komentuar menjehere nga emra të njohur të medias por edhe të politikes në Shqipërui. Alfred Peza, gazetar i njohur dhe sekretar për mediat në PS, ka ironizuar qëndrimin e Ilir Metës në mbështetje të Berishës duke i kujtuar Presidentit, se cfarë opinionesh kishte dikur për liderin e të djathtës shqiptare.

 

Postimi i plotë i Alfred Pezës:

 

Ja kënaqe shpirtin Doktorit o President, se i kujtove kohët e florinjta kur bënte fletërrufetë e vërteta, ku e dërmonte rëndë imperializmin amerikan.
E mban mend besoj, kur thonin: Edhe me një dhëmb po të mbetet në gojë, ai do jetë sërisht i rrezikshëm! 
Ndaj komunistët nuk dorëzohen, sepse duhen edhe 30 vjet të tjera, për ta bërë Shqipërinë fanar ndriçues buzë Adriatikut!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *